XXXI Wiosna Teatralna - Szczegóły aktualności - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Tag img Aktualności
Tag img 02.04.2024, 17:43

XXXI Wiosna Teatralna

wiosna 3

Początek wiosny w szkolnej tradycji nierozerwalnie związany jest z teatrem. 22 marca w naszej szkole odbyła się XXXI Wiosna Teatralna. Zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienia przygotowane przez każdą klasę. Różnorodność tematyczna była ogromna – od autorskich scenariuszy, przez adaptacje klasyki literatury polskiej i światowej i kabaret po scenkę inspirowaną serialem „1670”. Aktorzy zadbali nie tylko o sugestywną grę i dobre opanowanie tekstu, ale również o stroje i rekwizyty. W głosowaniu publiczności wyłoniono najlepszych aktorów tegorocznej edycji. Tytuł najlepszej aktorki otrzymały Amelia Gawryl i Julia Pajduszewska, najlepszymi aktorami zostali Maksymilian Górski i Kacper Malczewski a drugie miejsca w plebiscycie na najlepszą aktorkę i aktora otrzymali Aleksandra Mazurek i Kacper Bielak. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. W czasie imprezy odbywał się również kiermasz sałatek i zdrowej żywności. Był to dzień pełen emocji i dobrej, wiosennej energii. Następna Wiosna Teatralna już za rok!